Liga ruszyła

• autor: samsonzdroje, 2014-11-29 21:16

Ze zmiennymi nastrojami zainaugurowaliśmy Zimową Ligę Football Arena....

W meczu otwarcia wystąpili chłopcy urodzenie w 2007 roku ( i młodsi) , ich przeciwnikiem byli młodzi adepci futbolu z Akademii Młodych Orłów. Początek spotkania był trochę nerwowy - nowe miejsce, powrót na sztuczną trawę, i nieco więksi przeciwnicy -  to wszystko sprawiło , że zanim się "ogarnęliśmy" przegrywaliśmy już 0:3. Trochę czekaliśmy na bramkę kontaktową  i byłem przekonany, że jak ją strzelimy, to już "pójdzie" . I tak się właśnie stało strzelamy na 1:3 , morale skoczyło do góry i worek z bramkami się rozwiązał. Strzelamy kolejnych 5 bramek, przeciwnik 1 i mecz kończy się naszym zwycięstwem 6:4.

Wielkie brawa dla wszystkich chłopców, podnieść się z 0:3 i wygrać mecz to nie lada sztuka.

Brawo dla Piotrka, który ( tak mi się wydaje ) zadebiutował w bramce podczas oficjalnego meczu i nie popełnił żadnego błędu. Bardzo dobrze w obronie zagrał Maciek - wiele razy wracał za przeciwnikami i skutecznie powstrzymywał ich ataki. Mnóstwo serca na boisku zostawił Arsen i Oliwier walcząc za dwóch.

Mimo lekkich przestojów :)  - Adam swoją grą potwierdził , że dużo widzi na boisku i często dobrze zagrywał piłki do  kolegów, Jakub K, Jakub J i "Włodziu" , raz po raz nękali przeciwników na skrzydłach i świetnie wykorzystywali okazje do strzelenia bramek. Wielkie brawa dla całego zespołu.

Godzinę później do gry przystąpili chłopcy 2005/2006. Ich przeciwnikiem byli też zawodnicy "AMO".

Niestety tym razem nie udało się zwyciężyć :(

Trochę za dużo strat, niefrasobliwości w grze do przodu, za mało zdecydowania w kluczowych momentach i przeciwnicy szybko odjechali na 4:0. W przerwie trochę się zmobilizowaliśmy i zaraz po wznowieniu gry udało się strzelić dwie bramki. Złapaliśmy kontakt  2:4 i pojawiła się nadzieja na dobry rezultat. Niestety, otworzyliśmy się , rzucając większe siły do przodu co wykorzystał przeciwnik .... z 2:4 zrobiło się 2:8. Tak też w piłce bywa, następnym razem będzie lepiej , do góry głowy :)

Mam nadzieję , że zimowa liga da nam wszystkim jeszcze wiele radości, chłopcy będą mogli korzystać z najlepszej możliwej formy treningu - jaką jest rywalizacja z rówieśnikami ( nieraz ze starszymi ) , czasem odbierzemy lekcje pokory , a czasem my udzielimy jej innym :)

Do zobaczenia